HJSC klaar voor bekerkraker tegen Jubbega

Zaterdag staat er weer wat moois te gebeuren op sportpark Oan it Far. Jubbega, uitkomend in de zondag derde klasse, komt op bezoek voor een bekerduel dat zomaar eens een echte bekerkraker kan worden. Het doet ons denken aan die onvergetelijke bekerzege op Oerterp twee jaar geleden. Alleen spelen we dit keer niet op zondag, maar vertrouwd op zaterdag.

HJSC VR1 geven het goede voorbeeld
Donderdagavond kwamen de VR1 in actie in de eerste knock-outronde van de beker. In een boeiende wedstrijd wisten zij WWS/Warga met 1-3 te verslaan. Esther (2x) en Irma namen de doelpunten voor hun rekening namens HJSC. Daarmee plaatst het team zich voor de loting van de volgende ronde.

HJSC 2 voorafgaand in actie
Voorafgaand aan het duel HJSC – Jubbega komt ook “It Twadde” in actie. Om half 1 staat het inhaalduel tegen Heerenveen 3 op het programma. Vorig weekend wist de ploeg van Rommert Jorritsma en Timo Wittersmans haar eerste driepunter te pakken in Oudehaske. Dat moet natuurlijk een vervolg krijgen tegen Heerenveen dat zes punten pakte uit de eerste drie duels. HJSC 2 staat op drie punten uit twee duels dus de ploeg kan bij een zege over Heerenveen heen wippen en een plaats in de middenmoot bemachtigen.

HJSC zal haar huid duur verkopen tegen Jubbega
Staat HJSC vaak positief in de schijnwerpers, dat is anders bij de tegenstander van Jubbega. Een paar seizoenen lang leefde de club boven haar stand door met een vreemdelingenlegioen een paar klassen hoger te spelen. Allemaal leuk en aardig maar dit concept is in 2024 hard geklapt. Nu speelt de ploeg haar wedstrijden voornamelijk weer met “eigen” spelers en is het ook al weer afgedaald naar de derde klasse op zondag.

Jubbega draait in de derde klasse nog niet op volle toeren. Na vier wedstrijden staat de ploeg tiende met drie punten. Natuurlijk zeggen competitieresultaten weinig in een echte knock-outwedstrijd, maar het is prettig om te weten dat de tegenstander nog wat zoekende is. HJSC liet dit seizoen alleen in Bakhuizen een steekje vallen, maar bleef verder ongeslagen. Thuis in Hommerts moet de ploeg dan ook zeker in staat zijn om het Jubbega vreselijk lastig te maken.

HJSC 1 – Jubbega 1
15:00 uur | Sportpark Oan it Far, Hommerts
Scheidsrechter: J. Zwerver

Selectie HJSC tegen Jubbega
1. Luc Huitema (K)
2. Bert Veltman
3. Mark Jaarsma
4. Aizo Veltman
5. Lex Potma
6. Jelger de Boer (C)
7. Lammert Wiersma
8. Bart van Kalsbeek
9. Henk Hoekstra
11. Herre Bosma
12. Niek de Jager
13. Ramon Raap
14. Redmer van Netten
15. Joran Nieuwenhuis
16. Siebolt Hofman
17. Wiebe Jelle van der Hoek
18. Marko Hoekstra
30. Johan de Boer (K)