HJSC trakteert publiek op doelpuntenspektakel

Een ontketend HJSC kende zaterdag geen genade voor Oeverzwaluwen. Ondanks de dichte mist vonden de Hommerts-Jutrijpers moeiteloos het doel en gingen zij met een riante 6-0 voorsprong de rust in. Uiteindelijk werd het een overtuigende 9-1 zege.

Kort na het eindsignaal van HJSC 2, even voor half drie, trok er plots een dichte mistbank over het sportpark. Het zicht werd snel beperkt — vanaf de staantribune was het doel aan de overzijde nauwelijks nog te zien. Desondanks kon er gelukkig gewoon worden afgetrapt, iets na drie uur. Een meevaller, want door de aanhoudende regenval waren de afgelopen twee competitiewedstrijden al afgelast.

Arjen van der Hoek was pupil van de week deze wedstrijd

Tegenstander Oeverzwaluwen leed vorig weekend pas haar eerste nederlaag van het seizoen. De ploeg ging met 0-4 onderuit tegen TOP’63, dat daardoor de koppositie overnam. Als HJSC al haar wedstrijden weet te winnen, kan het in punten gelijk komen met de lijstaanvoerder. Op papier is Oeverzwaluwen dus een serieuze concurrent in de titelstrijd.

Blessuregevallen en pijntjes
HJSC moest het echter niet zonder personele problemen doen. Enkele vaste krachten ontbraken door blessures: Aizo en Lammert konden niet starten. Hun plekken op de backs werden uitstekend ingevuld door Joran en Lex, die hun taak met verve uitvoerden. Ook waren en een aantal jongens die geen negentig minuten konden spelen. Het was dus even puzzelen voor de technische staf, maar dat slaagde.

Geweldige openingsfase
Al na twee minuten klonk er gejuich over sportpark Oan it Far in Hommerts. Spits Bart van Kalsbeek verscheen alleen voor de doelman en bleef koelbloedig: 1-0. Een bliksemstart, vergelijkbaar met die tegen Scharnegoutum, toen HJSC eveneens vroeg op voorsprong kwam. Toch had het ook anders kunnen lopen, want doelman Erro Hofstra moest vóór de openingstreffer al tweemaal ingrijpen bij afstandsschoten van de bezoekers — gevaar dat hij overigens vrij simpel wist te keren.

Na twaalf minuten spelen stond er al 3-0 op het scorebord. Niemand wist precies wat er in de bidons zat, maar HJSC was ontketend en liet Oeverzwaluwen volstrekt kansloos. De tweede treffer kwam voort uit een eigen doelpunt, terwijl Bart van Kalsbeek even later met zijn tweede van de middag de tussenstand op 3-0 bepaalde.

HJSC weet niet van ophouden
De HJSC-trein denderde vervolgens lekker door. In minuut 25 kopte aanvoerder Jelger de Boer de 4-0 tegen de touwen terwijl Henk Hoekstra vijf minuten later zijn eerste van de middag maakte en de 5-0 aantekende. Het slotakkoord van de eerste helft was weer voor Jelger die HJSC met een 6-0 voorsprong de kleedkamer in liet gaan.

Gemoedelijk in de kleedkamer
Wat zeg je na zo’n eerste helft in de kleedkamer? De gebruikelijke woorden: scherp blijven, concentratie vasthouden. Iedereen wist dat een dergelijke helft moeilijk te overtreffen zou zijn, waardoor de sfeer ontspannen was. Spelers die niet volledig fit waren konden worden gewisseld, een prettige luxe met het oog op het drukke programma van het vlaggenschip.

De tweede helft begon echter minder voortvarend. Oeverzwaluwen maakte al snel de 6-1 na een fout in de HJSC-defensie. Een aanvaller van de gasten kon alleen op doelman Erro Hofstra af en schoof de bal beheerst binnen. Zo kregen de Koudumers hun eretreffer.

Wedstrijdbal onder de arm
In de 52e minuut tikte Henk Hoekstra de rebound binnen na een schot van Ramon Raap: 7-1. Een klein half uur later maakte Hoekstra zijn derde van de middag, goed voor een hattrick én de wedstrijdbal, die hij na afloop uit handen van Durk van der Gaast ontving.

In de slotfase deed ook Ramon Raap nog een duit in het zakje. Met zijn treffer in de 80e minuut bracht hij de stand op 9-1. Het publiek had toen al sinds de twaalfde minuut luidkeels om de tiende geroepen, maar die bleef Oeverzwaluwen bespaard. Met deze klinkende zege konden spelers, staf en supporters met een brede glimlach richting dorpshuis voor de derde helft. Zulke uitslagen zijn zeldzaam — HJSC speelde Oeverzwaluwen volledig van de mat en zette dat kracht bij met een overtuigende score. Een heerlijke opmaat voor de laatste wedstrijden voor de winterstop.

HJSC 1 en 2 spelen volgend weekend in Woudsend
Volgend weekend staat de derby tegen Woudsend op het programma — niet alleen voor HJSC 1, maar ook voor het tweede elftal. HJSC 2 trapt om 13.30 uur af, gevolgd door het eerste elftal om 14.30 uur. Na afloop is er muziek in de kantine, dus het belooft een gezellige middag te worden. Een week later, op dinsdag 18 november, speelt HJSC in de beker tegen tweedeklasser Workum. Daarna volgen nog duels met Mulier, Beetgum, TOP’63 en De Walde. De inhaalwedstrijd tegen Hielpen staat gepland voor 24 januari.

HJSC 1 – Oeverzwaluwen 1 | 9-1 (6-0)
Basis:
Erro Hofstra (K), Lex Potma, Mark Jaarsma, Bert Veltman, Joran Nieuwenhuis, Ramon Raap, Jelger de Boer (C), Siebolt Hofman, Henk Hoekstra, Niek de Jager en Bart van Kalsbeek.
Bank: Johan de Boer (K), Egbert Bethlehem, Redmer van Netten, Johannes de Boer, Wiebe Jelle van der Hoek en Pieter Wiersma.

Gonny de Boer maakte de foto’s